x
Login
Hasło
 
Partner strategiczny:
Infolinia: (22) 116 79 09

Jeśli chcesz zamówić pompę upewnij się, że będzie mogła być prawidłowo rozstawiona

Pompy do betonu są doskonale znane przedstawicielom branży budowlanej i chętnie wykorzystywane, gdyż pozwalają na znaczące przyspieszenie prac, zwiększenie wydajności, a ponadto bardzo często mogą całkowicie wyeliminować ciężką i niebezpieczną pracę człowieka. Są to więc niezwykle istotne urządzenia. Pompy do betonu, które zbudowane są na podwoziach samochodowych, objęte są dozorem Transportowego Dozoru Technicznego.

Wybór odpowiedniego urządzenia

Aby beton z wykorzystaniem pomp był dostarczany w optymalny sposób, konieczne jest wybranie urządzenia dostosowanego do konkretnych zadań, jakie mają zostać przez nie zrealizowane. W tym wypadku koniecznością jest dobranie odpowiedniej długości wysięgnika w taki sposób, aby nie był on zbyt krótki. Oszacowanie tej długości nie powoduje zwykle problemów w przypadku łatwiejszych projektów, jak budowa domków jednorodzinnych czy przeprowadzanie prac fundamentowych. Zdecydowanie bardziej skomplikowane okazuje się to w przypadku realizacji dużych projektów, gdy budowa znajduje się np. w centrum intensywnie zabudowanego miasta.

Konieczna jest ocena dystansu między najbardziej odległym punktem, w którym wpompowany ma być beton, a planowanym miejscem rozstawienia pompy. To niezwykle istotne, aby prace mogły być przeprowadzone kompleksowo. Przestawienie samej pompy bywa niemożliwe, gdyż jest to urządzenie znacznych rozmiarów, które potrzebuje odpowiedniej ilości miejsca i stabilnego podparcia.

Odpowiednie rozstawienie

W czasie swojej pracy pompa musi być właściwie podparta. Konieczne jest znalezienie płaskiego fragmentu terenu, na którym będzie można ją odpowiednio zainstalować. Jest to kwestia bezpieczeństwa dla pracowników, jak również dążenie do unikania strat materiałowych, które mogą się pojawić na skutek wylewania się betonu, gdy urządzenie nie zostanie właściwie ustawione.

Jeśli nie uda się nam zmieścić pompy do betonu na naszej budowie, niestety konieczne będzie nieco większe zaangażowanie pracowników. Będzie to praca stosunkowo ciężka, bo wiążąca się z koniecznością ręcznego wylewania betonu np. na fundamenty. Warto więc już na samym początku upewnić się, czy urządzenie będzie mogło swobodnie wjechać na teren budowy. Jeśli tak, to z pewnością znacząco przyspieszy to wykonanie prac.

Ustawienie pompy a linie elektryczne

Oprócz zapewnienia odpowiedniej powierzchni stabilnego podłoża, koniecznie należy zwrócić uwagę na napowietrzne linie elektryczne. Wysięgnik pompy nie powinien zbliżyć się do linii elektrycznych na mniej niż 5 m. Przekroczenie tej granicy grozi powstaniem łuku elektrycznego a w konsekwencji porażeniem prądem osób pracujących na budowie.

Nowoczesne rozwiązania pozwalają przyspieszyć i zachować wysoką jakość, a beton z pewnością jest materiałem o dużej uniwersalności, który warto wykorzystać w czasie budowy domu – zarówno do wylania fundamentów, jak i innych elementów domu.

MASZ
PYTANIA?

AW INWESTYCJE SP. Z O. O.
Stefana Kazimierza Hankiewicza 2
02-103 Warszawa
REGON: 141111434
NIP: 5272557245
KRS: 0000287625
INFOLINIA: (22) 116 79 09

pon.- pt. od 9.00 do 17.00
sobota od 9.00 do 15.00

KONTAKT

Wyślij
Administratorem danych osobowych jest AW Inwestycje sp. z o.o., ul. Hankiewicza 2, 02-103 Warszawa. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z Polityką Prywatności.